Celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do właściwej realizacji zadań zawodowych związanych z podnoszeniem jakości życia osoby niepełnosprawnej poprzez ułatwienie wykonywania czynności dnia codziennego oraz przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Przedmioty realizowane w trakcie kształcenia:
język obcy w pomocy społecznej, podstawy działalności gospodarczej, bezpieczeństwo i higiena pracy, wybrane zagadnienia z psychologii i socjologii, elementy anatomii i patologii człowieka, język migowy, opieka i pielęgnacja człowieka, organizacja wsparcia osoby niepełnosprawnej, umiejętności opiekuńcze terapia zajęciowa i aktywizacja.
Nauka trwa 1 rok (2 semestry), kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (SPO.01. Udzielanie pomocy i organizacja wsparcia osobie niepełnosprawnej). Absolwent po ukończeniu Szkoły Policealnej na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i uzyskał tytuł technika znajdzie zatrudnienie w domach pomocy społecznej, świetlicach terapeutycznych, w fundacjach i stowrzyszeniach a także w przedszkolach i szkołach z oddziałami integracyjnymi w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej oraz realizuje program Ministerstwa Edukacji Narodowej.